'

Kde sme

Areál Biela Skala nájdete malebnej, chránenej oblasti Malých Karpát, v nadmorskej výške 450 m s výbornými klimatickými podmienkami. Vzdialenosť od Bratislavy je iba 35 km a 23 km od Trnavy. Z letiska M.R.Štefánika Bratislava je to 45 km a z letiska Schwechat - Viedeň 120 km.

Areál je o rozlohe cca 9 ha, je oplotený a chránený kamerovým systémom. Nachádza sa asi 4 km v horách, v druhej najväčšej zvernici na Slovensku s rovnakým názvom Biela Skala. Celá zvernica je oplotená s niekoľkými bránami umožňujúcimi vstup. Donedávna bol  vstup do zvernice Biela Skala problematický a neprístupný, ale dnes je divokrásna príroda v obore prístupná všetkým. Vstup motorovým vozidlám nie je do zvernice povolený, po rezervácii ubytovania v areáli zariadenia Biela Skala bude vstup našim klientom povolený a klienti obdržia povolenie prejazdu.

 

V roku 1966 bola zriadená zvernica Biela skala (Lesná správa Píla) ako vyhradený poľovný revír na výmere 3145 ha s približne 22 km oplotenia. Jej plocha zaberá oblasť vymedzenú Častianskou dolinou, masívom Jelenca – Geldeka, hrebeňom Bielej skaly, oblasťou sedla Skalka a modrou značkou od TIM (turistické informačné miesto) Hubalová po TIM Horná Píla, severne od hradu Červený Kameň a od obce Častá.. Zvernicu Biela Skala vybudovali štátne lesy, vtedajší Lesný závod Pezinok, ako účelové zariadenie na intenzívny chov raticovej zveri a jej efektívny lov poľovníckymi hosťami v okolí rovnomenného rekreačného zariadenia. Cieľom bolo aj zabezpečenie rýchleho poľovníckeho úspechu prominentných hostí. V lesoch žije jelenia, danielia, srnčia, diviačia zver, zajace, líšky, lasice, muflóny, orol kráľovský, sokoly, myšiak hôrny a jastraby. Vyskytujú sa tu rôzne druhy húb a liečivých rastlín.

Image
Image
Image

Joomla Theme

It is the best Joomla template in the market, because we have boosted the constructor so that you can create unlimited pages that are never the same.

Unitemplates

For 10 years we have created the best template for Joomla.